מהם מחליפי חום פלטות?

מחליפי חום פלטות הם בין היעילים ביותר מכל סוגי מחליפי החום

זהו פתרון חכם, במידה ואתם רוצים להשיג שפע של חיסכון בכסף ובאנרגיה – ולקבל לידיכם שליטה מוחלטת על תפקוד המערכות הטרמיות. איך שלא תסתכלו על זה, מחליפי חום "פלטות" מהווים החלטה עסקית חכמה. זו הסיבה שבעלי תפקידים רבים במגוון חברות מפיקים תועלת רבה ע"י שימוש במחליפי חום לוחות (פלטות) לטובת העברת חום ביעילות מקסימלית.

מחליפי חום פלטות

העברת חום נדרשת במגוון תעשיות:

  • מיזוג אוויר תעשייתי
  • כימיות
  • אנרגיה לקירור תעשייתי
  • פטרוכימיות

אם חשובים לכם סטנדרטים גבוהים בהעברת חום וציוד המיוצר ע"י המומחים והמנהדסים הטובים ביותר כדאי לכם להכיר את מפעלי קרשין שלו – המספקים ציוד העברת חום כבר למעלה מ 70 שנה. חסכון רב בכסף ובאנרגיה ניתן להשיג באמצעות מחליפי חום בעלי ביצועים גבוהים ויעילות ללא פשרות.

בחירה נכונה של מחליף חום הינה קריטית לכל מתקן או מפעל בגלל ההשלכות על ההוצאות המצטברות. אין ספק כי מחליפי חום פלטות מחזיקים בשיא ביעילות מעבר חום. הם נבחנו ונמצאו כמתאימים לכל שימוש ומטרה בנושא העברת חום. למעשה, מחליפי חום אלו מצטיינים במשימתם וידועים ביכולת ניקוי עצמית גבוהה ואפקטיביות העברת חום ללא פשרות ובסטנדרט הגבוה ביותר.

תכונות מחליפי חום פלטות לתעשייה

  • צמצום הצורך בעבודות תחזוקה (לעיתים יקרות מאוד)
  • אורך חיים גבוה במיוחד עם מינימום תקלות
  • צמצום הוצאות השבתה ותחזוקה
  • שיפור יכולת היחזור האנרגיה

איך להתמודד עם ייצור גדל והוצאות שגדלות בהתאם

כיוון שמערכות מחליפי חום פלטות מאוטמות לתעשייה הינן יעילות ביותר בהעברת חום, התקנת מערכות אלו במסגרת הקמת מפעל חדש נחשבת לבחירה חכמה, בין אם למטרת חימום או קירור. ע"י בחירה במחליף חום פלטות באפשרותכם לצמצם את הוצאות התפעול הרבות, ולכן יהיה זה חכם להתקין מחליפי חום נכונים בשלב ההקמה של המפעל או המתקן. מחליפי חום פלטות מתאימים גם לשדרוג במפעלים קיימים. בשני המקרים נדרשת אסטרטגיה רחבה הלוקחת בחשבון הגברת היעילות והחיסכון וצמצום העלויות – בטווח הארוך.

בשלב התכנון נלקחים בחשבון פרמטרים רבים כגון: לחצים, חומרים וטווחי טמפרטורות. נדרש ניסיון רב בהתמודדות עם סוגיות הנדסיות כבדות משקל. על מנת שמחליף חום פלטות יבצע את תפקידו בצורה אידאלית, יש לבצע מדידות קפדניות יחד עם חישובים אמפיריים מדויקים. בנוסף, כל יישום ו/או תעשייה דורשים פתרון שונה. דרישות מיוחדות מצריכות תכנון מראש והתאמה אישית למתקן או המפעל הספציפי.

לסיכום, היתרון הגדול של מחליפי חום פלטות לתעשייה, מצוי ביכולת ההתאמה שלהם לכל יישום אפשרי וזאת בצורה של חיסכון אנרגטי וכלכלי מירבי.